47 Roninů / 47 Ronin (2013)

Nabídky práce:

47 RoninPříběh filmu 47 Roninů je zasazen do země vycházejícího slunce (Japonsko) do 18. století. U filmu plného magických postav, draků, obrů a démonů se nechce moc věřit, že byl natočen podle skutečné události. Tuto skutečnost je třeba brát asi tak jako v případě Robina Hooda – základ příběhu je pravdivý, zbytek jsou legendy a mýty. Mírně ve výhodě jsou diváci, kteří něco málo ví o Japonské historii, kultuře a společnosti, ti ostatní se mohou občas cítit trochu zmateně.

Ronin je označení pro samuraje, který nemá žádného pána. Film 47 Roninů začíná tím, že Japonský šógůn nechá zabít knížete Asana. Z Asanových samurajů se tak stanou roninové, kteří chtějí pomstít svého pána a tak se vypraví na cestu, jejímž cílem je zabít šógůna. Oddanost a statečnost samurajů respektive roninů je naprosto neoddiskutovatelná – je jim jasné, že ať už se jim jejich záměr povede nebo ne, stejně budou zabiti.

Hlavní hvězdou snímku 47 Roninů je Keanu Reeves, který zde hraje míšence Kaie (otec je Britský námořník a matka japonská rolnice), což bylo v Japonsku ještě ostudnější postavení než být ronin. Dobrou zprávou je, že Kai je napůl démon. Proto asi jen málokoho překvapí, že postava Kaie je zcela vymyšlená pro účely filmu a ve skutečné legendě vůbec nefiguruje.

Film 47 Ronin je v pořadí již 7. filmovou adaptací tohoto námětu, ovšem jedná se teprve o 1. mimojaponskou verzi. Co se týče efektů a vůbec nejrůznějších filmařských prvků, tak se jedná určitě o nemalé zklamání – takto zkrátka film s rozpočtem okolo 200 milionů dolarů nevypadá. Filmu hodně ubírá na autentičnosti také to, že roninové mluví anglicky (kvůli americkému publiku neschopnému vypořádat se s titulky), aspoň trocha japonštiny by filmu jistě prospěla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation